Členství v MAS

Kdo se může stát členem MAS?

Členy se mohou stát fyzické osoby starší 18 let, obce, podnikatelé nebo neziskové organizace a spolky, které mají trvalý pobyt nebo sídlo, či provozovnu v daném území MAS nebo v území prokazatelné působí s působností.

Území MAS Moravská brána, z.s. je vymezeno katastrálními územími obcí Bohuslávky, Buk, Dolní Nětčice, Dolní Újezd, Grymov, Hlinsko, Horní Nětčice, Hradčany, Jezernice, Kladníky, Lazníky, Lhota, Lipník nad Bečvou, Oldřichov, Oprostovice, Osek nad Bečvou, Pavlovice u Přerova, Prosenice, Radotín, Radslavice, Radvanice, Sobíšky, Soběchleby, Sušice, Šišma, Tučín, Týn nad Bečvou, Veselíčko, Výkleky, Zábeštní Lhota, Žákovice.

Jak se můžete stát členem MAS?

Členem MAS se můžete stát po vyplnění přihlášky Typ: DOC dokument, Velikost: 31.5 kB a zaplacení členského příspěvku. Prosíme o její zaslání na naši adresu nebo doručení osobně do Kanceláře MAS v Lipníku nad Bečvou. Přistoupení člena se projednává a schvaluje na nejbližším zasedání Rady MAS Moravská brána, z.s. Odmítnutí členství musí být do 90 dnů od podání přihlášky zájemci písemně odůvodněno.

Právnickou osobu zastupuje osoba, která je buď statutárním zástupcem, nebo je pověřena plnou mocí, nebo je k zastupování zmocněna volbou či jiným vnitřním předpisem. Tato plná moc může být vystavena na dobu neurčitou, nebo pro jednotlivé události (v tom případě musí být před zahájením předána předsedovi spolku). Každý zúčastněný individuální člen a zástupce právnické osoby má na valné hromadě 1 hlas.

Členové spolku tvoří zájmové skupiny, které jsou cíleně zaměřené na určitou problematiku Strategie komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD). Každý člen může být v jedné zájmové skupině podle své převažující činnosti.

Výhody členství v MAS

Podmínky pro přistoupení nových členů (partnerů) k MAS Moravská brána jsou vymezeny ve Stanovách MAS Typ: CRDOWNLOAD, Velikost: 3.29 MB (článek V), další práva a povinnosti člena MAS pak v článku VI.

Člen je součástí sdružení, které se spolupodílí na rozvoji území.

• Má přístup k aktuálním informacím z dění v regionu, kraje a celé ČR, které mohou ovlivnit rozvoj území
  • Má možnost ovlivnit směřování spolupráce a rozvojových aktivit, snadněji nachází partnery pro své projekty
  • Dostává aktuální informace o vyhlašovaných výzvách v rámci MAS a ostatních výzvách ze strukturálních fondů i národních zdrojů
  • Využívá poradenství a možnosti konzultací kanceláře MAS