Vstup do členské sekce

Přihlašovací jméno Přihlašovací heslo

Přihlásit

Členská sekce

Vstoupit do členské sekce

Po dvouletém covidovém útlumu se letos znovu rozběhla spolupráce subjektů cestovního ruchu v oblasti Moravské brány. Vydatnou porci zážitků nabízí nejen tři města, pomyslně vymezující tuto turistickou oblast, ale i další lokality. Stačí si jen vybrat z bohatého menu.

Dne 9. 3. 2023 bylo vyhlášeno konkursní řízení na ředitele/ředitelku do mateřské školy ve Veselíčko. Přihlášky s ostatními požadovanými dokumenty musí být fyzicky odevzdány na obecním úřadě do 18. 4. 2023 do 14 hod.

Konkurs_MSV_2023_podpis 

Muzeum Záhoří Veselíčko pořádá adventní výstavu Veselé Vánoční betlémy.
Více informací v přiloženém plakátu.

VVB (2)

Obec Veselíčko zve na festival Mezi stromy v zámeckém parku v sobotu 23. července od 13 hodin do půlnoci. Je připraven bohatý hudební a kulturní program a také dobré občerstvení. Zajistí jej středověcí rytíři Družiny z Bukovíka, Studio Bez kliky Romana Prokeše a vystoupí např. přerovské kapely Travellers, Šediváci a v závěru Tomáš Kočko s orchestrem (hrají moravské lidové v rockovém kabátě) a hanácké bigbít Stracené ráj. Vstupné je symbolických 50 korun.

Mezi-stromy_RGB

Vlastivědný časopis pro obyvatele, obce a regiony Záhoří a Moravské brány. Obnoveno po 70 letech za podpory dotace z OPZ prostřednictvím MAS Moravská brána. Ke stažení 6 nových vydání financovaných z projektu.

ZK_1ZK_2ZK_3ZK_4ZK_5ZK_6

Akce se uskuteční v nedelí 19.9.2021 od 14:00 v Muzeu Prosenice (Na Návsi 10). Více informací v plakátu.

hudební podvečer 19.9.21

Předposlední prázdninová sobota se v Lipníku ponese v duchu skvělé hudby. 21. srpna se v Meditační zahradě chystá první ročník festivalu Lipfest, který nabídne nejen zajímavé umělce, ale také bohaté občerstvení a kulturní vyžití pro celou rodinu.

Oživit a zpříjemnit centrum Lipníka nad Bečvou občanům, ale i turistů, má za cíl projekt LIPENSKÉ HUDEBNÍ LAVIČKY. Projekt úzce souvisí s tradiční výstavou kovářského umění KOV VE MĚSTĚ XVII. V letošním roce propojíme umělecké kovářství s hudbou. Od července do září vždy v sobotu dá město prostor hudebníkům, aby od 9:30 hodin odehráli na náměstí na plácku u laviček (exponáty KOVU VE MĚSTĚ XVII.) hudební performance. LIPENSKÉ HUDEBNÍ LAVIČKY jsou akcí zaměřenou na podporu kulturního dění a cestovního ruchu. Chceme podpořit umělce a zároveň rozpohybovat kulturní život ve městě.

Plakát A3 + lavičky srpen

Letošní ročník výstavy je spojen s uměleckou školou AVE ART Ostrava.  Lipenskou galerii pod širým nebem obohatí zhruba tři desítky artefaktů. Těšit se můžete na  figurální tvorbu a geometrické plastiky. Další prostor získají designově pojaté prvky venkovního mobiliáře.  Funkčnost nabídnou například kované lavičky.  Kurátorem výstavy je Jan Lauro (kastelán hradu Helfštýn). I letos mají návštěvníci možnost hlasovat o nejoblíbenějším exponátu. Hlasovací lístky je možné od 30. 06. 2021 vyzvednout v TIC a v galerii Konírna.

Plakát A3 + lavičky srpen

Přehled lipenských letních akcí na rok 2021.

Muzeum Prosenice zve srdečně na výstavu "Krása hanáckého folkloru", která se uskuteční v období od 30.5. do 7.11.2021 a to každou neděli od 14:00 do 17:00. Více v přiloženém plakátu.

Všechny aktuality z Centra pro rodinu Ráj (únor 2021) naleznete v přiloženém dokumentu.

Centrum pro rodinu Ráj z.s. AKTUALITY 2021 - ÚNOR

Milí přátelé Centra pro rodinu Ráj,

srdečně vás zdravím na prahu adventu 2020 a přeju vám i vašim rodinám požehnané dny navzdory všem okolnostem. Tento čas je pro nás příležitostí ke zpomalení a soustředění se na ty nejdůležitější věci. My věříme, že nejlepším dárkem pro naše děti i partnery jsme my sami. Proto přijměte nabídku zapracovat na sobě a inspirovat se třeba jen k drobným krůčkům, abychom byli tím nejkrásnějším dárkem, jaký naší blízcí potřebují. Letos vše z pohodlí vašeho domova a za mimořádné ceny.

AKTUALITY Z CPR RÁJ ADVENT 2020

Všechny aktuality z Centra pro rodinu Ráj na září 2020 naleznete v přiloženém plakátě.

AKTUALITY Z CPR RÁJ ZÁŘÍ 2020

Obecní veselice ke 20. výročí samostatnosti obce Jezernice proběhne v sobotu 22.8.2020 ve sportovním areálu za účasti Českého rozhlasu Olomouc.

Původní harmonogram plánovaných akcí díky koronavirové krizi prošel rozsáhlými změnami a pro návštěvníky hradu jsme připravili nové, často komornější akce, které jim, pevně věříme, zpříjemní nejen samotnou návštěvu hradu, ale i celé léto. Kompletní program pro sezónu 2020 najdete v příloze.

Country večer "Na Jadranu" se uskuteční v sobotu 27.6.2020 od 19 hodin. Vstupné 100,- Kč. Více informací v přiloze.

V příloze naleznete seznam aktualit a programů z CRR. Další informace, přihlášky i plakátky naleznete na našem webu http://www.raj-pavlovice.cz/ , kde také najdete informace o pravidelném programu, základním individuálním rodinném poradenství a další inspirace.

AKTUALITY Z CPR RÁJ LISTOPAD 2019

Záhorské odpoledne 2019 aneb 30 let Moravské Veselky se uskuteční v sobotu 2.11.2019 od 17:00v Kulturním domě v Pavlovicích u Přerova. Program v přiloženém plakátu.

zahorske-odpoledne-2019-plakat

Již 4. ročník Veseličského vinobraní se uskuteční v sobotu 21.9.2019 od 14:00 v areálu sokolské zahrady. Více informací v přiloženém plákátě.

Program pod/zimních akcí na Veselíčku.

PZV 2019

Odborná stáž na téma: „JAK CO NEJLÉPE DĚLAT OBECNÍ ZPRAVODAJ“, se uskuteční 17. 9. 2019 ve Veselíčku. Stáž je určena především pro starosty, místostarosty, redaktory obecních zpravodajů, obecní pisatele, zastupitele a zaměstnance obcí I. typu. Lektorem stáže bude paní Marie Šuláková, redaktorka a publicistka, místopředsedkyně odborné poroty celostátní soutěže O nejlepší obecní a městský zpravodaj.

POZVANKA_VESELICKO

VESELION  se uskuteční v sobotu 24. 8. 2019 od 14.00 - pietní akt u Napoleonského památníku u příležitosti 210. výročí vojenského lazaretu na zámku ve Veselíčku. Více informací najdete v příloze.

Veselion_final

Výstava se koná od 4.8. do 3.11.2019, otevřeno každou neděli od 14:00 do 17:00. Podrobnosti v přiloženém plakátau a videu - https://drive.google.com/open?id=1AKPyQGcGULrQ9kLLu367ZapcJ7-Pz_xz

Festival mladého umění a řemesel "Mezi stromy" se uskuteční v sobotu 27.7.2019 od 13.00 v Zámeckém parku ve Veselíčku. Podrobnosti k programu v přiloženém plakátu.

Záhorské slavnosti se uskuteční v sobotu 22.6.2019 od 14:00 v zámeckém parku na Veselíčku. Podrobnosti na přiloženém plakátě.

Strana