Vstup do členské sekce

Přihlašovací jméno Přihlašovací heslo

Přihlásit

Přátelství bez hranic MAS Záhoří-Bečva - Gmina Prószków 2012

Přátelství bez hranicV roce 2012 realizovala MAS Záhoří – Bečva, o.s. s partnerskou Gminou Prószków třetí mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 10.596,93 eur.Aktivity:

  • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví, 
  • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn, 
  • Dožínky Gmina Prószków, 2.9.2012 Boguszyce
  • 2. Dožínky MAS Záhoří-Bečva, 15.9.2012 Sušice

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily v červenci Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a v srpnu Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží a také se zúčastnily družstva z druhého mikroregionu.

Druhá linie byla dožínková. Nejprve se ve dnech 2.9.2012 zúčastnili zástupci MAS Dožínek Gminy Prószków, v tomto roce konané v obci Boguszyce a aktivně se zapojili do programu. Naší hlavní akcí byly 2. Dožínky MAS Záhoří - Bečva, které proběhly 15.09.2012 v obci Sušice u Přerova. Zahájilo se průvodem obcí, proběhla slavnostní mše se svěcením dožínkového věnce a následoval kulturní program, kde účinkovali Moravská Veselka, Hanák, TO Leopardi a Věrovanka. Mimo hlavní program proběhly soutěže o nejlepší výzdobu před domem a nejlepší koláč. Po ukončení slavnostní části proběhla dožínková veselice. I zde jsme přivítali polskou delegaci družební Gminy Prószków, vedenou, která si s námi užila pěkný den i se aktivně zapojila do vyhodnocení doprovodných soutěží.

Ke stažení
Brožura Přátelství bez hranic