Vstup do členské sekce

Přihlašovací jméno Přihlašovací heslo

Přihlásit

Rozumíme si navzájem 2013

V roce 2013 MAS Moravská brána realizovala s partnerskou Gminou Prószków v pořadí čtvrtý mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 10.509,40 eur.

 

Aktivity:

  • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví,  
  • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn,  
  • 4. Dožínky MAS Moravská brána, 25.8.2013 Soběchleby
  • 2. Záhorské odpoledne s...., 16.11.2013 Pavlovice u Přerova.

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily soutěžní akce: v červnu Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a v červenci Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží a také se zúčastnily družstva z druhého mikroregionu. 

Druhá linie byla nesoutěžní. Naší hlavní akcí byly 3.Dožínky MAS Moravská brána, které proběhly 25.08.2013 v obci Soběchleby. Zahájilo se průvodem obcí, proběhla slavnostní mše se svěcením dožínkového věnce a následoval kulturní program, kde účinkovali Moravská Veselka,. Mimo hlavní program proběhly soutěže o nejlepší výzdobu před domem, nejlepší koláč a nejlepší domácí chléb. I zde jsme přivítali polskou delegaci družební Gminy Prószków, která si s námi užila pěkný den i se aktivně zapojila do vyhodnocení doprovodných soutěží. Další akcí bylo 2. Záhorské odpoledne s ...., které se konalo 16.11.2013 v obci Pavlovice u Přerova. Sem přijela delegace z LGD Partnerstwo Bory Niemodlinskie, aby se domluvila další spolupráce na širší úrovni (v ráímci MAS a LGD). 

Ke stažení
Brožura Rozumíme si navzájem