Vstup do členské sekce

Přihlašovací jméno Přihlašovací heslo

Přihlásit

Anketa

Anketa pro potencionální žadatele. Do kterého opatření máte nachystaný projektový záměr ? 

A1 ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI DOPRAVY

A2 ROZVOJ CYKLODOPRAVY V OBCÍCH I MEZI OBCEMI

A3 ROZVOJ SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ

A4 VÝSTAVBA, REKONSTRUKCE A VYBAVENÍ VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Hlasovat

Mapový portál

Členská sekce

Vstoupit do členské sekce

V roce 2014 MAS Moravská brána realizovala s partnerskou Gminou Prószków v pořadí již pátý mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 15.538,08 eur.

 

Aktivity:

 • Sportovní hry Mikroregionu Lipensko, 24.5.2014 Týn nad Bečvou
 • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví, 7.6.2014 Grymov
 • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn, 12.7.2014 Soběchleby
 • 4. Dožínky MAS Moravská brána, 23.8.2014 Jezernice
 • 3. Záhorské odpoledne s...., 15.11.2014 Pavlovice u Přerova.

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily soutěžní akce: v květnu Sportotvní hry mikroregionu Lipensko - sportovní den pro obce mikroregionu Lipensko, v červnu Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a v červenci Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží a také se zúčastnily družstva z druhého mikroregionu.

Druhá linie byla nesoutěžní. Naší hlavní akcí byly 4. Dožínky MAS Moravská brána, které proběhly 23. 08. 2014 v obci Jezernice. Zahájilo se průvodem obcí, proběhla slavnostní mše se svěcením dožínkového věnce a následoval kulturní program, kde účinkovala mimo jiné i Moravská Veselka. Mimo hlavní program proběhly soutěže o nejlepší koláč. I zde jsme přivítali polskou delegaci družební Gminy Prószków, která si s námi užila pěkný den i se aktivně zapojila do vyhodnocení doprovodné soutěže. Poslední akcí bylo 3. Záhorské odpoledne s ...., které se konalo 15.11.2014 v obci Pavlovice u Přerova. I sem přijela delegace z Gminy Prószków.

Ke stažení
Brožura Přátelství a porozumění bez hranic

V roce 2013 MAS Moravská brána realizovala s partnerskou Gminou Prószków v pořadí čtvrtý mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 10.509,40 eur.

 

Aktivity:

 • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví,  
 • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn,  
 • 4. Dožínky MAS Moravská brána, 25.8.2013 Soběchleby
 • 2. Záhorské odpoledne s...., 16.11.2013 Pavlovice u Přerova.

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily soutěžní akce: v červnu Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a v červenci Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží a také se zúčastnily družstva z druhého mikroregionu. 

Druhá linie byla nesoutěžní. Naší hlavní akcí byly 3.Dožínky MAS Moravská brána, které proběhly 25.08.2013 v obci Soběchleby. Zahájilo se průvodem obcí, proběhla slavnostní mše se svěcením dožínkového věnce a následoval kulturní program, kde účinkovali Moravská Veselka,. Mimo hlavní program proběhly soutěže o nejlepší výzdobu před domem, nejlepší koláč a nejlepší domácí chléb. I zde jsme přivítali polskou delegaci družební Gminy Prószków, která si s námi užila pěkný den i se aktivně zapojila do vyhodnocení doprovodných soutěží. Další akcí bylo 2. Záhorské odpoledne s ...., které se konalo 16.11.2013 v obci Pavlovice u Přerova. Sem přijela delegace z LGD Partnerstwo Bory Niemodlinskie, aby se domluvila další spolupráce na širší úrovni (v ráímci MAS a LGD). 

Ke stažení
Brožura Rozumíme si navzájem 

Přátelství bez hranicV roce 2012 realizovala MAS Záhoří – Bečva, o.s. s partnerskou Gminou Prószków třetí mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 10.596,93 eur.Aktivity:

 • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví, 
 • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn, 
 • Dožínky Gmina Prószków, 2.9.2012 Boguszyce
 • 2. Dožínky MAS Záhoří-Bečva, 15.9.2012 Sušice

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily v červenci Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a v srpnu Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží a také se zúčastnily družstva z druhého mikroregionu.

Druhá linie byla dožínková. Nejprve se ve dnech 2.9.2012 zúčastnili zástupci MAS Dožínek Gminy Prószków, v tomto roce konané v obci Boguszyce a aktivně se zapojili do programu. Naší hlavní akcí byly 2. Dožínky MAS Záhoří - Bečva, které proběhly 15.09.2012 v obci Sušice u Přerova. Zahájilo se průvodem obcí, proběhla slavnostní mše se svěcením dožínkového věnce a následoval kulturní program, kde účinkovali Moravská Veselka, Hanák, TO Leopardi a Věrovanka. Mimo hlavní program proběhly soutěže o nejlepší výzdobu před domem a nejlepší koláč. Po ukončení slavnostní části proběhla dožínková veselice. I zde jsme přivítali polskou delegaci družební Gminy Prószków, vedenou, která si s námi užila pěkný den i se aktivně zapojila do vyhodnocení doprovodných soutěží.

Ke stažení
Brožura Přátelství bez hranic

V roce 2011 realizovala MAS Záhoří – Bečva, o.s. s partnerskou Gminou Prószków druhý mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 6.148,13 eur.


Aktivity:

 • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví, 
 • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn, 
 • Dožínky Gmina Prószków, 3. - 4.9.2011 Winów
 • 1. Dožínky MAS Záhoří-Bečva, 17.9.2011 Sušice

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily v červnu Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží a také se zúčastnily družstva z druhého mikroregionu.

Druhá linie byla dožínková. Nejprve se ve dnech 3.-4.9.2011 zúčastnili zástupci MAS Dožínek Gminy Prószków, v tomto roce konané v obci Winów a aktivně se zapojili do programu, který v tomto roce se nesl v duchu country ( z naší strany taneční soubor Divoké růže a Colorédo z Tučína a kapela Letokruhy z Přerova). Naší hlavní akcí byly 1. Dožínky MAS Záhoří - Bečva, které proběhly 17.09.2011 v obci Sušice u Přerova. Zahájilo se slavnostní mší, následoval průvod obcí a po obědě následoval kulturní program, kde účinkovali Moravská Veselka, Hanácké Prosének, Týnečáci, Záhorská cimbálová muzička a lidový vypravěč. Mimo hlavní program proběhly soutěže o nejlepší výpěstek a nejlepší koláč, také jsme mohli shlédnout módní přehlídku. Po ukončení slavnostní části proběhla dožínková veselice. I zde jsme přivítali polskou delegaci družební gminy Proszkow, vedenou Gabrielou Gwóźdź, kteřá si s námi užila pěkný den i se aktivně zapojila do vyhodnocení doprovodných soutěží.

Ke stažení
Brožura Most spolupráce

V roce 2010 realizovala MAS Záhoří – Bečva, o.s. s partnerskou Gminou Prószków první mikroprojekt spolufinancovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PL. V rámci tohoto projektu se jedná o celkovou částku 9.213,00 eur.


Aktivity:

 • Hry bez hranic Mikroregionu Pobečví, 
 • Setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn, 
 • Exkurze do Gminy Prószków, 

Realizovaný projekt měl dvě linie. První linii tvořily v červnu Hry bez hranic – soutěžní odpoledne pro obce mikroregionu Pobečví a v srpnu Setkání obcí – soutěžní den pro obce mikroregionu Záhoří – Helfštýn. Na obou akcích byli zástupci polského partnera z Gminy Prószków a aktivně se účastnili všech soutěží.

Druhá linie byla odborná dvoudenní exkurze do partnerské Gminy Prószków. V průběhu prvního dne jsme navštívili Kovářské muzeum a kostel sv. Jiří. Dále Agrocentrum Lipiňskich, kde jsme se při obědě setkali s představiteli Gminy a spolků. Odpolední posezení a večeře včetně setkání s představiteli hostitelské Gminy spojené s výměnou rad a zkušeností proběhlo v obci Ligota Prószkówska v Agroturistickém hospodářství manželů Klosových. Druhý den začal prohlídkou školy v Zlinicích, kde jsme navštívili i firmu Fadome, která vznikla za pomoci evropských fondů. Dále následovalo setkání se starostkou Boguszyce, dále setkání v obci Winów a Nová Kuznia,kde jsme si prohlédli přírodní rezervaci, která byla také vybudována za pomoci evropských fondů a po prohlídce následovala výměna zkušeností s realizací projektů.

Ke stažení
Brožura Poznávejme se navzájem

Strana

Základní údaje:

Název
MAS MORAVSKÁ BRÁNA, z.s.

Sídlo
Bratrská 358,
751 31 Lipník nad Bečvou
IČ 27017371

Právní forma
Zapsaný spolek

Kontakty:

Ing. Marek Zábranský, vedoucí SCLLD
tel.: 739 344 119
e-mail: manazer@mas-moravskabrana.cz

Michaela Škrobánková, vedoucí MAP
tel.: 733 137 754
e-mail: michaela.skrobankova@mas-moravskabrana.cz

Hana Nehybová, administrativní pracovnice
tel.: 732 699 320
e-mail: info@mas-moravskabrana.cz

Otevírací doba:

Pondělí08:00–14:00
Úterý08:00–14:00
Středa08:00–14:00
Čtvrtek08:00–14:00
Pátek08:00–14:00Fakturační údaje:
IČO: 27017371
Číslo účtu: 1888391319/0800
Banka: Česká spořitelna