Anketa pro potencionální žadatele. Do kterého opatření máte nachystaný projektový záměr ?

A1 ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI DOPRAVY

A2 ROZVOJ CYKLODOPRAVY V OBCÍCH I MEZI OBCEMI

A4 VÝSTAVBA, REKONSTRUKCE A VYBAVENÍ VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Projekty pro nezaměstnané

Pro nezaměstnané v regionu se objevila příležitost. Spolek EDU institut nabízí účast v projektech, které přináší možnost získat dotované zaměstnání.

Pro koho jsou projekty určený? Pro nezaměstnané nad 50 let máme projekt Nikdy není pozdě, pro nezaměstnané do 30 let se základním vzděláním projekt Vykročme společně. Všem nabízíme motivaci, možnost rekvalifikace a dotované zaměstnání.

Dají se vůbec během pandemie lidé motivovat? V současné době plné vládních omezení je motivace lidí velmi těžká. Spousta lidí má depresi, prožívají beznaděj, celá společnost zpomalila svůj chod. Proto okamžitě po alespoň částečném rozvolnění máme v úmyslu otevřít své kurzy, abychom zaměstnání našim klientům mohli domluvit co nejdříve. Pokud se nám příhlásí počítačově zdatní klienti, může motivační kurz probíhat i on line. Je to velká příležitost využít dotace evropské unie pro konkrétní lidi a konkrétní firmy.

Mají Vaši klienti nějaké povinnosti?

Spolupráce s našimi klienty je na bázi dobrovolnosti, s lidmi pracujeme s úctou a respektem. Každý klient se může rozhodnout, jaké nabídky v projektu využije. Společně hledáme možnosti rekvalifikací a zaměstnání, vždy na základě zájmů a přání našich klientů. V případě, že klient chce změnit profesi, nebo mladší člověk neví, jaká práce by ho uspokojovala, nabízíme profesní diagnostiku vedenou zkušeným psychologem.

Co tedy mají zájemci udělat?

Kdokoliv uvažuje, že by potřeboval pomoct v hledání práce, ať se ozve na telefonní číslo 775 775 815.