Vstup do členské sekce

Přihlašovací jméno Přihlašovací heslo

Přihlásit

Anketa

Anketa pro potencionální žadatele. Do kterého opatření máte nachystaný projektový záměr ? 

A1 ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI DOPRAVY

A2 ROZVOJ CYKLODOPRAVY V OBCÍCH I MEZI OBCEMI

A3 ROZVOJ SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ

A4 VÝSTAVBA, REKONSTRUKCE A VYBAVENÍ VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Hlasovat

Mapový portál

Členská sekce

Vstoupit do členské sekce

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 12/2019.

SMSka 12-2019

 

 

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 11/2019.

SMSka-11-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 10/2019.

SMSka 10-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 9/2019.

SMSka-09-2019 (2)

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 8/2019.

SMSka 08-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 7/2019.

SMSka 07-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 6/2019.

SMSka-06-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 5/2019.

SMSka 05-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 4/2019.

SMSka 04-2019

Obce Moravské brány žádají bezmála 50 milionů korun z národního dotačního fondu ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Program obnovy a rozvoje venkova (PORV).

MMR sice rozpřáhlo štědrou náruč nových dotačních programů, uvolnilo na ně však pouze necelé 1,45 miliardy korun, a tak bylo všem žadatelům jasné, že to bude málo. A toto očekávání se potvrdilo. V celé zemi se sešlo více než 4 tisíce žádostí za bezmála 8 miliard korun.

Nadace Partnerství s ministrem Brabcem připravují iniciativu, jak je dostat stromy do krajiny a měst

 Brno (2. dubna 2019) – Zástupci tří desítek organizací, institucí a firem v čele s Nadací Partnerství a Ministerstvem životního prostředí se dnes v úterý 2. dubna setkali v Brně. Společně hledali možnosti, jak do české krajiny a měst vrátit miliony stromů a zlepšit odolnost Česka vůči změnám klimatu.

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 3/2019.

SMSka 03-2019

Praha, 1. dubna 2019 – Použité oleje a tuky, které v domácnostech zbývají po vaření a smažení, v současnosti třídí pouze deset procent obcí. Málokdo však ví, že jsou cennou surovinou, kterou lze použít například v chemickém průmyslu, upozorňuje výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství (ČAOH) Petr Havelka. Ode dneška začíná platit nová vyhláška ministerstva životního prostředí, která přináší důležité změny ve sběru jedlých olejů a tuků i celoročním sběru biologicky rozložitelných odpadů. Obce by podle ní měly mít od roku 2020 povinnost celoročně zajišťovat svoz použitých jedlých olejů a tuků, které lidé stále nevhodně vyhazují.

Od 1. dubna letošního roku budou mít občané možnost třídit tzv. bioodpad do hnědých popelnic i v zimě. Obce budou mít právě od tohoto data povinnost vyvážet je celoročně (pokud si vyberou plnění povinnosti prostřednictvím hnědých popelnic). Vyplývá to z novely vyhlášky ministerstva životního prostředí. Doposud se odpad rostlinného původu z hnědých popelnic svážel od začátku dubna do konce října. Nové opatření by mělo přispět i k tomu, že se o něco více naplní zatím nedostatečně využité kapacity kompostáren, jichž v posledních letech v Česku vzniklo více než pět stovek.

Více informací se dozvíte z přiložené zprávy nebo na našem tiskovém středisku: http://bit.ly/bioodpady

190321_TZ_ČAOH_Od začátku dubna se bioodpad začne sbírat celoročně, zlepší to i situaci kompostáren

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 2/2019.

SMSka 02-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 1/2019.

SMSka 01-2019

Nové číslo zpravodaje Sdružení místních samospráv ČR 6/2018  informuje v hlavním tématu o hrozbě zestátnění stavebních úřadů, dále o střetu zájmů, sociální práci v obcích, volně pobíhajících psích v obcích a mnoha dalších tématech.

Zpravodaj SMS_6_2018

Obnovit vydávání vlastivědně-historického časopisu „Záhorská kronika“ je cílem Středomoravské agentury rozvoje venkova (SMARV), která uspěla se stejnojmenným projektem díky dotaci z místní akční skupiny (MAS) Moravská brána.

Projekt začne od ledna roku 2019 v regionu Lipenska, Pobečví a Záhoří a jejich nejbližšího okolí. „Naší prvotní snahou bude oslovit všechny kronikáře obcí, vydavatele obecních zpravodajů, knihovníky, učitele a další nadšence o historii a vlastivědu regionu, aby se na jeho přípravě a tvorbě podíleli,“ uvedl ředitel SMARV Tomáš Šulák, který je zároveň starostou obce Veselíčko. „Přihlásit se mohou ale například také matky na mateřské dovolené či těsně po ní, nebo zájemci těsně před důchodem se zájmem o vlastivědu regionu,“ dodal Šulák. Projekt je totiž podpořen z dotačního programu zaměřeného na zaměstnanost.

 

V příloze naleznete prosincové číslo našeho krajského zpravodaje SMS ČR.

prosinec

Praha, 5. prosince 2018: Více než 7,5 tis. komunálních politiků odmítá plošné zveřejňování svých citlivých osobních údajů ze svých prohlášení dle zákona o střetu zájmů. SMS ČR souhlasí s tím, že komunální politici mají povinnost rozumný rozsah svých údajů sdělovat státním úřadům, s plošným zveřejňováním těchto osobních údajů však sdružení nesouhlasí. Přes původní příslib, že bude vyčkáno na rozhodnutí Ústavního soudu, u nějž byl napaden zákon o střetu zájmů, Ministerstvo spravedlnosti vyzvalo přestupkové úřady, aby se všemi těmito komunálními politiky bylo zahájeno přestupkové řízení.

V tomto čísle najdete, např:

- Čtyři roky s obcemi v zádech....str 2

- Komunální volby 2018 vyhrála sdružení místních nezávislých......str 3

- Správa obcí od A do Z? Startuje unikátní vzdělávací program.......str 6

SMS-zpravodaj-5-18-web

 

 

 

 

V dnešní době je čím dál tím těžší najít práci, která by člověka bavila a za kterou by byl člověk dobře ohodnocený, Pomůžeme Vám. Jsme zapsaný spolek Hanácká aktivní společnost, který sídlí v Senici na Hané. Nabízíme Vám možnost zapojení do našeho projektu First Job. Najdeme a zaplatíme Vám potřebnou rekvalifikaci nebo další vzdělávání v oboru, který Vás bude bavit a který je aktuálně potřebný na trhu práce. Pak si ověříte svoji volbu placenou měsíční praxí u ověřeného zaměstnavatele.

firstjob_plakat_A3 - 50

 

Přerovsko z nebe

19. 11. 2018

Elektronický listovač knihy Přerovsko z nebe, ve kterém si můžete celou knihu prolistovat alespoň ve virtuálním prostoru. Naleznete jej pod následujícím odkazem:

http://www.malovanemapy.cz/listovace/prerovsko/#page/1

Téměř dva měsíce bude uzavřena silnice mezi Veselíčkem a Osekem nad Bečvou kvůli výstavbě nové silnice pod dálničním mostem z Přerova do Lipníka nad Bečvou. Uzavírka začíná 29. 8. a měla by skončit 19. 10. 2018. Autobusy budou projíždět z tradičních zastávek ve Veselíčku, ale na zastávce „u hřbitova“ (Veselí-jih) nepojedou rovně do Oseka, ale odbočí ke hřbitovu směrem na Tupec, Dolní Újezd, Trnávku a na Horecku odbočí do Oseka. Stejná trasa bude i z opačné strany. Automobilisté mohou využít na cestě do Oseka silnici přes osadu Vicinov a obec Radvanice., nebo starou cestu přes Tupec, ale ta je značně poškozená.

Informace obce Veselíčko_uzavírka cesty do Oseka

Z obsahu čísla červen-červenec 2018:

- Společný postoj územních partnerů k budoucí politice soudržnosti

- Krajští vítězové soutěže Vesnice roku 2018: Cítov. Dolní Němčí. Hrušky. Kamenný Újezd. Kytlice. Nový Kostel. Pustá Kamenice. Stěžery. Svatý Jan nad Malší. Šumvald. Tatobity. Úvalno. Vepříkov.

- Výbor NS MAS projednával návrh víceletého finančního rámce pro období 2021-2027. Nyní jej zhodnotí kraje

- SZIF schválil již téměř tisíc projektů vybraných MAS v PRV

- CLLD/IROP: První projekt je již hotový. Škola v Prusinovicích na Holešovsku

- Tříletý dotační plán NPŽP nabídne obcím 8 miliard korun na lepší životní prostředí

- Sociální zemědělství - praktické semináře a exkurze na sociální farmy

Zpravodaj venkova 6-7_2018 (002)

V souvislosti se stavebními úpravami na poště Lipník nad Bečvou od 11.5.2018 do 10.6.2018, budou poštovní služby zajištěny v omezeném režimu ve dvorním traktu na rampě pošty Lipník nad Bečvou.

Poskytovány budou všechny služby podání i výdeje s výjimkou služby CzechPoint. 

Soutěže s názvem „NAMALUJ SVOJI UČITELKU NEBO UČITELE“ a „JAK POMOHLY PENÍZE Z EU NAŠÍ ŠKOLE“ probíhají od 13. 9. 2017 do 8. 11. 2017. Nakreslené obrázky a napsané příběhy mohou děti/žáci zasílat na emailovou adresu soutezopvvv@msmt.cz nebo poštou na adresu Oddělení publicity, Petr Janoušek, Harfa Office Park, Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9.

 

Více informací naleznete na tomto odkaze: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/tiskova-zprava-zaci-materskych-a-zakladnich-skol-mohou.

Nabízíme Vám dotaci na vytvoření pracovního místa v rámci nového projektu „Podpora mladých absolventů jako investice do budoucnosti regionu“, v kterém aktuálně (srpen až září 2017) probíhá informační kampaň a nábor účastníků.

-          Informační leták o projektu. nova-perspektiva-letak4

-          Podrobnější informace pro zaměstnavatele. NP_info_zamestnavatele

Dne 19. června plénem senátu prošel zákonodárný návrh Libereckého kraje novelizující stávající zákon 243/2000 Sb. o rozpočtovém určení daní, který významným způsobem posiluje daňové příjmy místních samospráv.

Více naleznete přílohou v dopisu předsedy SMS ČR Stanislava Polčáka. T208-starostove

V 5. čísle roku 2017 si například můžete přečíst:

- Komunální rozpočty posílí. Poslanci nakonec schválili zvýšení rozpočtového určení daní pro obce a města

- Spolek v květnu o zemědělství na venkově: Asociace soukromých zemědělců představila své desatero

- Dialog k problematice obchodní obslužnosti venkova

- V 23. ročníku Vesnice roku 2017 soutěží 213 obcí: Jsou známi první krajští vítězové

Zpravodaj venkova 5-2017

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová ve čtvrtek 11. května rozhodla o vyhlášení druhé výzvy na podporu nestátních neziskových organizací (NNO) v České republice. Nestátní neziskové organizace mohou tak získat finanční podporu ze strany Ministerstva pro místní rozvoj ještě pro letošní rok. Od pondělí 15. května 2017 lze podávat žádosti o neinvestiční dotaci.

V 4. čísle roku 2017 si například můžete přečíst:

- LeaderFEST 2017 v Hlinsku: mottem je „Venkov tradičně i nově“

- Výzva SPOV a SMS starostům: Požádejme zákonodárce o zvýšení RUD!

- Povinnost EET i pro hasičské plesy? Jasná odpověď od ministra financí Babiše spolkům zatím není

Zpravodaj venkova 4_2017

Strana

Základní údaje:

Název
MAS MORAVSKÁ BRÁNA, z.s.

Sídlo
Bratrská 358,
751 31 Lipník nad Bečvou
IČ 27017371

Právní forma
Zapsaný spolek

Kontakty:

Ing. Marek Zábranský, vedoucí SCLLD
tel.: 739 344 119
e-mail: manazer@mas-moravskabrana.cz

Michaela Škrobánková, vedoucí MAP
tel.: 733 137 754
e-mail: michaela.skrobankova@mas-moravskabrana.cz

Hana Nehybová, administrativní pracovnice
tel.: 732 699 320
e-mail: info@mas-moravskabrana.cz

Otevírací doba:

Pondělí08:00–14:00
Úterý08:00–14:00
Středa08:00–14:00
Čtvrtek08:00–14:00
Pátek08:00–14:00Fakturační údaje:
IČO: 27017371
Číslo účtu: 1888391319/0800
Banka: Česká spořitelna