Anketa pro potencionální žadatele. Do kterého opatření máte nachystaný projektový záměr ?

A1 ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI DOPRAVY

A2 ROZVOJ CYKLODOPRAVY V OBCÍCH I MEZI OBCEMI

A3 ROZVOJ SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ

A4 VÝSTAVBA, REKONSTRUKCE A VYBAVENÍ VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Krajské sdružení MAS Olomouckého kraje má nové vedení

Nové vedení má Krajské sdružení místních akčních skupin (MAS) Olomouckého kraje. Valná hromada ve středu 20. února 2019 v Mohelnici rozhodla o tom, že předsedou bude Ondřej Večeř z MAS Šternbersko. Místopředsedkyněmi se staly Vendula Poláchová (Jesenicko) a Marta Husičková (Region Haná). Pětici výboru doplní František Kopecký (Hranicko) a Marek Zábranský (Moravská brána). Krajský sněm rozhodl také o nominaci Večeře na post celostátního místopředsedy NS MAS, který dosud zastával zemědělec František Winter (Horní Pomoraví).

Své posty předsedy a místopředsedy po bezmála deseti letech opouštějí právě František Winter a Tomáš Šulák (MAS – Partnerství Moštěnka). „Situace nazrála k tomu, že je potřeba dát větší prostor novým, mladým lidem, kteří jsou bezprostředně svázání s naplňováním strategií MAS a rozdělováním dotací,“ uvedl Tomáš Šulák, který je starostou Veselíčka a předsedou Sdružení místních samospráv Olomouckého kraje. Zemědělec František Winter byl v minulosti celostátním předsedou NS MAS ČR a nyní je předsedou Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů (ČMSZP).

„Budu se snažit o zlepšení vnitřních postupů MAS vůči řídícím orgánům operačních programů a také řešit podporu neziskových organizací, na které se v současném plánovacím období EU poněkud zapomnělo,“ uvedl nový předseda KS MAS OK Ondřej Večeř.

Krajský sněm také nominoval zástupce do odborných pracovních skupin (PS). Starosta Dolních Studének a místopředseda SMS ČR Radim Sršeň by měl i dále vést PS Mezinárodní spolupráce, Tomáš Šulák bude i dále členem PS SMART Villages, Marta Husičková (Náměšť na Hané) bude pokračovat v PS Vzdělávání a Karel Hošek (Horní Pomoraví) bude aspirovat na předsedu PS Sociální. Marek Zábranský bude novým členem PS LEADER, která řeší problémy implementace operačních programů, a Jaroslav Křivánek (Prostějov venkov) bude nově v PS Enviro.

MAS v Olomouckém kraji rozdělují v období 2013-2020 bezmála 1,2 miliardy korun pro žadatele ze svých regionů. Například v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) již bylo proplaceno podle údajů CRR (Centra regionálního rozvoje pro MAS z Olomouckého kraje 73,5 milionu korun, z toho 17,4 miliony korun pro MAS Moravská cesta; 15,8 milionů pro MAS – Partnerství Moštěnka nebo 4,9 milionů korun u MAS Moravská brána.)

TSu

TZ_Krajské sdružení MAS Olomouckého kraje