Veselíčko vyhrálo 14. ročník sportovních her

Již potřetí se ve Veselíčku uskutečnily sportovní hry mikroregionu Lipensko, které rotují mezi šesti obcemi, které mají dostatečné zázemí pro uspořádání této sportovní a společenské akce. „Poprvé bylo obrovské vedro, podruhé zase pršelo, teprve letos bylo počasí tak akorát,“ zhodnotil akci v sobotu 19. května bývalý starosta Veselíčka Jiří Gogela.

Veselíčko letos nabídlo kompletní zázemí sportů včetně turnaje ve stolním tenisu, který se uskutečnil jako vůbec první sportovní akce v Kulturním domě v Tupci. Jinak se soutěže v malé kopané, volejbale a nohejbale odehrály ve sportovním areálu Sokolská zahrada. „Jako inovaci jsme nabídli pro sportovce i diváky možnost zastřílet si z luku, aby si sami vyzkoušeli tento netradiční sport,“ řekl současný starosta Veselíčka Tomáš Šulák. Výuku a dozor nad střelbou zajistil lektor z lukostřeleckého klubu Univerzity Palackého. Místní Tělocvičná jednota Sokol Veselíčko navíc uspořádala před slavnostním vyhlášením výsledků i recesistickou soutěž v hodu starou pivní bečkou.

V malé kopané zvítězili tradičně fotbalisté Lipníka nad Bečvou před Veselíčkem a Dolním Újezdem. V nohejbale vyhrála Jezernice před Veselíčkem a Oldřichovem. Ve volejbalovém turnaji dominoval Týn nad Bečvou před Jezernicí a Veselíčkem. Stolní tenis byl dominancí hráčů z Dolního Újezda, kteří obsadili první          i druhé místo a bronz získalo Veselíčko. V přepočtu všech soutěží připadlo první místo Veselíčku, stříbro Dolnímu Újezdu a bronz Jezernici.

Příští rok se sportovní hry uskuteční v Jezernici. Mikroregion Lipensko sdružuje celkem 11 obcí.

Výsledky:

Týmy obcí: 1. Veselíčko, 2. Dolní Újezd, 3. Jezernice, 4. Lipník nad Bečvou, 5. Osek nad Bečvou, 6. Týn nad Bečvou, 7. Hlinsko, 8. Oldřichov, 9. Bohuslávky, 10. Lhota Fotbal: 1. Lipník nad Bečvou, 2. Veselíčko, 3. Dolní Újezd, 4. Týn nad Bečvou Volejbal: 1. Týn nad Bečvou, 2. Jezernice, 3. Veselíčko, 4. Osek nad Bečvou, 5. Podhoří Nohejbal: 1. Jezernice, 2. Veselíčko, 3. Oldřichov, 4. Dolní Újezd, 5. Osek nad Bečvou, 6. Bohuslávky Stolní tenis: 1. Dolní Újezd A, 2. Dolní Újezd B, 3. Veselíčko A, 4. Hlinsko A, 5. Osek nad Bečvou A, 6. Lipník nad Bečvou, 7. Veselíčko B, 8. Osek nad Bečvou B, 9. Lhota A, 10. Lhota B, 11. Hlinsko B, 12. Bohuslávky

Děkujeme všem sportovcům, fanouškům, příznivcům, organizátorům a počasí.

Tomáš Šulák, předseda DSO MR Lipensko, tomas.sulak@obec-veselicko.cz, tel. 775 949 142

TZ SH MRL 2018 Veselicko